Parents IT Austic-friendly Jobs

(patron Lucie)

Co je Projekt Parents IT Austic-friendly Jobs

Jedná se o nově vzniklý projekt, který se snaží pomoci se zapojením rodičů pečujících o své děti s PAS (porucha autistického spektra) a AS (Aspergerův syndrom), do pracovního procesu, trochu jiným způsobem. Někdy je těžké až skoro nemožné najít zaměstnání a pracovat, když se 24hodin denně staráte o potřeby svého dítěte, která jsou specifická a trochu náročnější, než u jiného dítěte. A je jedno, jestli tomu Vašemu "malému" je 5 let nebo 25 let. V případě, kdy má diagnostikované PAS nebo AS může být "malým" celý svůj život.

Kdo je Lucie a proč je patronem projektu?

Je to maminka dvou úžasných synů. A její mladší syn má diagnostikovaný Aspergerův syndrom. A díky tomu, že jí kdysi někdo dal šanci a vložil do ní důvěru, mohla spojit práci i péči o svého syna. Lucie začala pracovat v oblasti IT, kde je jistá dávka časové flexibility možná.

"Dodnes si vzpomínám, jak jsem se bála, jestli to zvládnu a jestli to půjde". Kladla jsem si otázku, zda se se mnou klient, u kterého pracuji, nakonec nerozloučí? Vždyť já nebudu moct každý den sedět na židli v kanceláři. Vždyť já mám, některé dny, čas a možnost pracovat jen večer/v noci. Dnes s tímto významným klientem pracuji šestým rokem a nikdy jsem ani trochu z jeho strany nepocítila, že by mu můj režim jakkoliv vadil."